1. FC Jistebnice: TJ Božetice 2:0 (0:0)
Branky
: Vacek, T. Maňák

Sestava: V. Kotalík- J.Bojko, V. Podzimek, M. Maňák(D. Bojko), Trpka- O. Kotalík, Turnovec(46.M. Muž), T. Maňák, Vacek- J. Muž, Marek Mrzena(46. Horčička)

Dnes v podvečer v mrazivém počasí sehráli Naši muži 1. přípravné utkání. Soupeřem Nám byl tým Božetic, se kterým se v přípravě potkáváme pravidelně.

První poločas moc fotbalové krásy nenabídl, bylo vidět že je to první zápas a ještě jsme si s míčem moc nerozuměli. Jedinou velikou gólovou šanci měl V. Podzimek, který po krásném rohovém kopu Vacka hlavou trefil spojnici tyče a břevna.

V druhém poločase jsme ale soupeře jasně přehráli, jenom špatné zakončení Božetice ušetřilo od hrozícího debaklu. Všechno začalo podle plánu a hned ze začátku dotlačil Vacek míč do branky po centru Bojka. Poté jsme předvedli festival zahozených šancí. Po krásné kombinaci Kotalík, z velmi dobré pozice, minul branku o 2 metry, poté se do šance dostal Horčička, který trefil brankáře. M. Muž po stříleném centru od Kotalíka trefil pouze tyčku z malého vápna. A když po krásné akci přes Trpku a Vacka trefil Kotalík pouze břevno, mohl soupeř z ojedinělé šance vyrovnat, kdy střelu k pravé tyči vytlačil V. Kotalík na roh. Uklidnění přinesl až přímý kop T. Maňáka, kdy z 20 metrů vymetl šibenici a nedal brankáři sebemenší šanci. Do konce zápasu se nic významného neudálo a tak zápas skončil Naší výhrou 2:0

13. 3. 2017
Prohra v přípravě: FC Chyšky  - 1. FC Jistebnice  4:1 (1:0)
hráno na UMT Milevsko
Branka: V. Kotalík
Sestava: V. Podzimek - J. Bojko, Stoszek, M. Maňák, F. Maňák (46. Stibor) - O. Kotalík, Trpka, T. Maňák, Vacek - J. Muž, V. Kotalík

7. 3. 2017
První přípravné utkání: TJ Božetice  - 1. FC Jistebnice  3:3 (2:1)
Branky: 30. V. Kotalík  z pen., 79. a 90. Šimák
Sestava: V. Podzimek - J. Bojko (46. D. Bojko), M. Maňák, Trpka, Stoszek - Vacek, V. Kotalík, T. Maňák, O. Kotalík - Šimák, M. Muž (61. F. Maňák)
    První přípravné utkání na novou sezónu sehrálu muži A s Božeticemi na UMT v Milevsku. Náš tým představil novou posilu z Božejovic, Vlastu Vacka. Naopak s týmem není brankář Ramovič a tak do branky šel V. Podzimek, tedy hráč z pole. Dále utkání nehrál Mrzena a dohlížel na utkání z lavičky s trenérem Trpkou, chyběl nemocný J. Muž a Bechyně. Zápas nabídl dva rozdílné poločasy, když první byl vyrovnaný, my jsme měli mírně převahu a zajímavější šance a druhý poločas, kdy Božetice byli lepším celkem, ale po svých chybách nedotáhli utkání k vítěznému konci. Ale hned v 5. minutě chybujeme a Božetický Januš jde do šance, ale sám proti Podzimkovi zakončuje vedle. V 10. minutě zahrává velmi složitě a těžce odkop Podzimek a toho využívá Čipera, míří ale rovněž vedle. Pak už jdeme do šance i my. V 11. minutě vysílá ulicí krásně T. Maňák novice Vacka, před ním ale míč o něco dříve lapí do své náruče brankář Božetic. na konci 18. minuty je v dobré pozici na hranici vápna faulován Šimák, ale T. Maňák zahrál přímý kop nepřesně na malou branku vedle. Na konci 20. minuty dostává míč po lajně R. Čipera, který utíká po levé lajně a centruje před branku, kde Januš elegantně zpracoval míč a dává na 1:0. Ve 23. minutě ve slibné šanci míří V. Kotalík nad. O minutu později procházel obranou Božetic neohroženě jako buldok V. Kotalík, dává míč Vackovi do gólové pozice, ten však z malého vápna míří vysoko nad. Ve 26. minutě zahrávají Božetice velmi bídně přímý kop u našeho vápna a hned jdeme do protiútoku, který vede Šimák, předává míč M. Mužovi a ten před bránou nachází ve velmi dobré pozici V. Kotalíka, který místo střely po zemi a jistoty volí střelu vzduchem a božetický brankář předvádí skvělý zákrok a míč vyráží velmi reflexivně. Ve 30. minutě je pronikající M. Muž stažen ve vápně a je nařízen pokutový kop v náš prospěch. Pokutový kop proměňuje V. Kotalík - 1:1. V 1. minutě nastavení zahrávají Božetice přímý kop u vápna, míč jde do místa dění a Vacek fauluje a je nařízen pokutový kop i na druhé straně, který Januš proměňuje - 2:1. Ve 47. minutě se Stoszek srazil s M. Maňákem a střední záložník má možnost zakončovat, ale Podzimek vyráží míč na roh. V 59. minutě aktivně hrající božetický Januš míří nad. Pak bylo slabší dění hry, pasáž, která byla typická pro přípravu. V 79. minutě Božetice velmi hrubě a žákovsky chybují a toho využívá Šimák, který vyrovnává na 2:2. V 85. minutě trefuje božetický Januš tyč z přímáku. V 88. minutě Božetice zahrávají dlouhý aut, který po otočce zakončuje jeden ze středních záložníku a dává na 3:2. Na konci utkání ale Božetice opět velmi laxně hrajou, zahrávají si s osudem a toho využívá Šimák, který dává na konečných 3:3.

26. 3. 2016
Generálka áčku vyšla výsledkově: 1. FC Jistebnice  - FC Bechyně  3:1 (1:1)
Branky:
52. a 68. Šváb, 41. J. Muž - 11. Sedlák
Sestava - 1. pol.: Ramovič - M. Maňák, Mrzena, Bechyně, Stoszek - J. Muž, Švec, T. Maňák, Trpka - Šváb, M. Muž
2. pol. Ramovič - D. Bojko, Bechyně, Trpka, Stoszek - M. Muž, Švec, J. Muž, V. Podzimek - J. Bojko, Šváb
Rozhodčí: Pinc
Bechyně: Makal - Albrecht, Sedlák, Skalák, Házi (ze Stádlce) - Mázor, Kafka, Peterka, Šťastný - Průša, Houdek
    Muži A sehráli v sobotu 26. 3. svojí generálku s Bechyní na hřišti v Božejovicích. Našemu týmu chyběl pouze Kotalík. Po zrušeném zápasu s Řepeč-Opařany, který se nesešel minulý týden, to byl pro náš tým vesměs jediný pořádný test před sezonou. Bohužel soupeř náš tým nemohl prověřit tak jako v běžném utkání. Hosté se potýkají s problémy v sestavě, kdy jim odešli dva lídři pracovně do Japonska, skončil tahoun Byrtus a k tomu pár absencí a v 11 s kterou přijeli, nastoupil i trenér Průša. I přes to byl první poločas pomalejší, bez pohybu, těžko se náš tým dostával do tempa. Ovšem větší počet šancí měl náš tým. Ve 3. minutě byl v šanci Šváb, ale vychytal ho Makal. V 7. minutě otestoval pozornost brankáře lehkou střelou Bechyně. V 8. minutě vypálil bombu J. Muž, jeho střela byla tečovaná, ale i tak si Makal v brance poradil. O minutu později míří vedle z dálky hosté. V 11. minutě je ale zle, hosté jsou faulování před vápnem a z nějakých 25 metrů kope přímák Sedlák a trefuje to hezky - 0:1. Ve 13. minutě chybují hosté a Šváb jde do šance, ale míří vedle. V 19. minutě si prošel v klidu po levé straně Šváb do vápna a nachází před prázdnou brankou M. Muže, který ale místo doťuknutí míče do prázdné branky míč zašlápl a nedokázal kulatý nesmysl dorazit za čárů a hosté odkopávají. Ve 28. minutě Mázor nákopem vysíla Šťastnýho a hosté jdou 3 na Mrzenu, naštěstí hostující mladý záložník odevzdává míč Mrzenovi na nohu. Ve 30. minutě je faulován Trpka 20 metrů před brankou a je tu dobrá šance pro T. Maňáka, který ale trefuje z přímého kopu zeď. Ve 36. Minutě zkouší pozornost brankáře Makala T. Maňák, následnou dorážku Trpky odvrací hosté na roh. Ve 41. minutě utíká Šváb po naší pravé straně, centruje přes golmana a J. Muž prsama dává na 1:1. Ve 43. minutě ještě má šanci Šváb a T. Maňák, ale ani jeden se netrefí. Druhý poločas byl v naší režii, hostům odcházeli síly, byli méně škodní a tak byla otázka, kdy dáme gól. Na úvod střídající béčkař V. Podzimek míří vysoko nad. V 52. minutě hosté chybují a Šváb jde sám na branku od poloviny hřiště a dává přesně ke vzdálenější tyči - 2:1. V 60. minutě přenášíme hru zprava do leva, ale samotný V. Podzimek trefuje pouze brankáře, dorážka M. Muže je blokována obranou.  V 68. minutě zapnul Šváb turbo a opět utíká obraně hostů, obešel i brankáře a je to 3:1. V 73. minutě hosté kličkují a hrají si ve vápně a Švec získává míč, jde do šance, ale Makal jeho pokus vytáhl na roh. Příští týden áčko začíná v Božeticích v sobotu od 13:00.

1. 3. 2016
První přípravné utkání v improvizované sestavě skončilo prohrou: Tělovýchovná jednota Sokol Sedlec-Prčice B - 1. FC Jistebnice 2:1
Branka:
Trpka
Sestava: V. Kotalík - Trpka, Stoszek, M. Maňák, D. Bojko - J. Muž, T. Maňák, Švec, M. Muž - Stibor, Svoboda
Muži A sehráli první přípravné utkání, ale v hodně improvizované sestavě, neboť se utkání domlouvalo na rychlo. Chyběl tak Svatoš, Mrzena, Podzimek, Šváb, Bechyně a museli jít i kluci z béčka, navíc po podzimu skončil Baka a Ramovič a tak muse do branky Kotalík. A tak tento výsledek na první setkání s míčem na jaře není zas tolik strašný, ale prohra i tak mrzí a navíc mrzí i zranění Stoszka. Příště snad tým bude v plnější sestavě.

Generálka vyšla: FK Řepeč-Opařany  - 1. FC Jistebnice  2:4
Branky:
Peclinovský 2, V. Kotalík 2
Sestava: Tuček - Baláž, Mrzena, Trpka, J. Bojko - V. Kotalík, T. Maňák, Švec, M. Muž - V. Podzimek, Peclinovský
střídali: M. Maňák, J. Muž, Bechyně
    Generálka našemu týmu velmi vyšla, když jasně přehrával domácí celek. Jen je škoda několika dalších nevyužitých šancí. doufejme, že si muži tuto pohodu přenesou do prvního jarního utkání v Bechyni.

15. 3. 2015
Přípravné utkání na UMT Milevsko: FC ZVVZ Milevsko B - 1. FC Jistebnice  2:0 (0:0)
Sestava:
Tuček - M. Maňák, Mrzena, Bechyně, Baláž - M. Muž, Šváb, Trpka, V. Kotalík - Peclinovský, V. Podzimek
Střídali: J. Bojko, Stibor, Svoboda
    V sobotu 14. 3. za chladnějšího počasí sehráli muži A další přípravné utkání. Náš tým čekal účastník 1. A třídy. Naše áčko má docela rozsáhlou marodku a tak chyběli Švec, T. Maňák, Svatoš, D. Bojko, chyběl i J. Muž. Což se hodně promítlo do velmi kombinované sestavy a celkově hry, ale jde stále o přípravu a tak aspoň měli šanci se předvést další hráči. Hrálo se většino kolem středu hřiště. První šanci měl náš tým, když se nabídla možnost zahrát přímý kop z dobré pozice u vápna, ale Šváb jen lehce vyzkoušel pozornost brankáře ZVVZ. V 17. minutě Kotalík vyslal centrem do šance M. Muže, který si dobře přebral míč, ale jeho pokus vyráží brankář a následně domácí obrana zahrává míč do bezpečí. V 18. minutě jdou došance domácí, ale útočnící si s velmi dobrým centrem nedokázali poradit. Ve 20. minutě Podzimek vyslal Peclinovskýho do šance, ale opět chytá domácí brankář. Ve 23 minutě zahrozili trošku vážněji domácí, ale Tuček chytil a hned následnou rozehrávkou a kombinací našeho týmu se dostáváme do šance, ale vše kryje brankář domácích. Ve 33. minutě Mrzena ukazuje již poněkolikáté v zápase svůj přehled a zkušenosti a školí domácí útočníky, po školení dostává míč Bechyně a ten vysílá Šváb, jehož následný centr míjí těsně hlavy našich útočníků. V následujícíh minutách trošku uzamkli domácí náš tým na naší polovině, ale z přímáku trefují pouze naši zeď a pak vyráží Tuček míč na roh, když napravoval svojí chybu a nedorozumění s M. Maňákem. Ve 39. minutě Podzimek dává zpětnou přihrávku, ale tou našel pouze domácí hráče, kteří to překombinovali a vracející se Podzimek odkopává na roh, který ale odvrací pryč hlavou Mrzena.
    Druhý poločas opět střídal šance našeho týmu a domácích a stejně tak i pasáže, kdy byl jeden tým aktivnější než druhý. V 50. minutě, kdy úvod patřil domácím, hatí šanci domácím Tuček ,,betony". V 54. minutě se domácí útočník objevil ve velké šanci, ale jeho střelu vyráží Tuček a následnou dorážku dávají domácí nad branku.Na to ale jdeme dopředu my a Kotalík zkouší brankáře zprava, brankář ale vyráží na rohový kop, který náš tým rozehrál uchvátaně, rychle, zbrkle a tak nebylo ani žádné ohrožení branky. V 57. minutě M. Muž zkouší dlouhý aut na Švába, který dal hlavou dozadu na Podzimka, jehož následný pokus byl hodně nepřesný. Dále měl šanci Kotalík, ale jeho pokus vyráží na rohový kop. Pak opět měli šanci domácí, ale Tuček svůj tým podržel. V 70. minutě fauloval u vápna Bojko, ale domácí svojí dobrou pozicí pohrdli. V 72. minutě ale domácí pokračovali ve hře kolem našeho vápna a odražený střelecká pokus se dostal k jednomu ze záložníků, který z hranice vápna trefuje krásně prostor u tyče, Tuček neměl šanci 1:0. V 74. minutě vypálil velmi tvrdě a hezky točenou střelu M. Muž, ale domácí brankář, i když s námahou, vyráží. Míče se hned chopili domácí a šli do útoku, který zastavil dalším faulem Bojko, následný přímý kop odvrací Mrzena. V 80. minutě pro změnu zahrává přímý kop ze slušené pozice náš tým, zejména Bechyně, ale trefuje zeď, odražený míč nedokážeme pokrýt a ztrácíme ho a domácí jdou do šance, ale té nedokáží naštěstí využít. Pak ale se míče domácí opět zmocní, centrují do vápna, který našel jednoho z domácích hráčů, ten dává mimo. V 87. minutě pak domácí dlouhým nákopem vysunuli útočníka Jelena, který si míč krásně zpracoval a uklízí míč k tyči - 2:0.
Trenink bude tento týden pouze v pátek 20. 3.. Čas a místo budou upřesněny od trenérů...

Přípravné utkání ve Staré Hlíně: Dolní Bukovsko - 1. FC Jistebnice 4:4
Branky:
T. Maňák 2, Šváb, ??
Sestava: Tuček - Svatoš, Mrzena, V. Podzimek, J. Bojko - J. Muž, Trpka, T. Maňák, D. Bojko - Peclinovský, Baláž
Střídali: Šváb, Stibor
    Muži A sehráli v rámci soustředění ve Staré Hlíně přípravné utkání s velmi silným týmem. Bez plno hráčů základní sestavy, dokázali držet výsledkový krok. Výsledek se nakonec strhl v brankvé dostihy. Bohužel toto utkání přineslo i nějaké šrámy, tak doufejme, že se vše stihne do sezóny vyléčit.

1. 3. 2015 19:00
Přípravné utkání na UMT Votice: TJ Sokol Mezno  - 1. FC Jistebnice  0:1 (0:1)
Branka:
Šváb
Sestava: Tuček - Baláž, Mrzena, T. Maňák, M. Maňák - Šváb, Švec, Trpka, M. Muž - J. Muž, Svatoš
Střídali: Stibor, V. Podzimek, J. Bojko
    Hodnocení a info trenéra: Další přátelské utkání jsme sehráli na umělé trávě ve Voticích s týmem Sokola Mezno. Zápas nebyl moc pohledný, ale byl hodně bojovný s velkým množstvím nepřesností. My jsme ale byly teprve podruhé s míčem na hřišti. Myslím, že jsme měli více golových šancí než soupeř, ale bohužel jsme dali pouze jeden gol, který dal v prvním poločase Zdenda Šváb. Je škoda, že se nám v utkání zranil Honza Švec, který má zřejmě natažený zadní stehení sval a určitě s ním nemůžeme počítat. V zápase poprvé nastoupil v brance Petr Tuček (jistebnický odchovanec), který na jaře nahradí Michala Baku, který v březnu odlétá pracovně do Afgánistánu.
Poznámka: Honzovi všichni přejeme brzké uzdravení a návrat na ,,ligové" trávníky. Další přípravné utkání sehrají Muži A příští sobotu v rámci soustředění ve Staré Hlíně s Dolním Bukovskem a v neděli na UMT Milevsko s TJ Božetice.

Přípravné utkání na UMT Milevsko: FC Chyšky  - 1. FC Jistebnice  3:4 (1:2)
Branky:
12. a 56. z pen. T. Maňák, 63. Šváb, 86. J. Muž
Sestava 1. poločas: O. Podzimek - M. Maňák, Mrzena, Trpka, V. Kotalík - Baláž, Švec, T. Maňák, Šváb - Svatoš, J. Muž
Sestava 2. poločas: O. Podzimek - Baláž, M. Maňák, Trpka, J. Bojko - Šváb, T. Maňák, Švec, M. Muž - J. Muž, Stibor
    V sobotu 21. 2. sehráli naši muži A první přípravné utkání roku 2015 a za soupeře našemu týmu byl nedaleký rival FC Chyšky. Náš tým měl několik změn v sestavě, když chyběl brankář Baka, který bude chybět celé jaro, zaskočil tak O. Podzimek z béčka. Dále chyběl Peclinovský, který pro jarní část zůstává. Naopak po zranění se již naplno do přípravy s áčkem zapojil M. Maňák a tako novic z týmu Řepeč-Opařany, Petr Baláž. Začátek utkání byl jasným obrázkem probíhající přípravy. Chyšky, již hráli třetí zápas, za to náš tým první a na hře ze začátku to bylo znát. V 8. minutě jsme nezachytili centr na nabíhajícího Bardu, který následným lobem přehodil O. Podzimka - 1:0. Ve 12. minutě Chyšky chybují a náš tým v podstatě hned první šanci proměňuje, když T. Maňák vypíchl nedůsledné obraně míč a po kličce na brankáře vyrovnává - 1:1. O minutu později se ale skoro radovali opět Chyšky, když jejich hráč prošel až před branku, ale Trpka dokázal míč zachytit a odvrátit na roh. V 15. minutě výborně presuje Švec, získává míč, dává do strany Svatošovi a ten centrem skrz vápno z pravé strany našel J. Muže, ten ale netrefuje míč ideálně. Pak je pasáž plná nepřesností zejména v naší rozehrávce, naštěstí hosté netrestají naše chyby a naopak ve 24. minutě je šance našeho týmu, když Svatoš vyslal Švece do úniku, ten je ale faulován a je výhoda přímého kopu (faulík na červenou, není ale ani napomenutí). T. Maňák ale trefuje brankáře. Ve 33. minutě předvedli Chyšky hezkou a rychlou akci po své pravé straně, následuje centr na zadní tyč a hráč Chyšek hlavou ke vzdálené tyči z jeho pohledu dává na 2:1. Ve 36. minutě šly Chyšky 4 na 2 a často náš tým přečíslují, ale nic nevytěžily... Ve 45. minutě se pokoušel dostat do šance Šváb, ale stoper s brankářem soupeře ho zastavují.
    Druhý poločas byl z naší strany lepší a soupeře náš tým přehrává. I když poločas začal nemile, když měla být nařízena penalta po faulu Baláže proti našemu týmu, naštěstí se nic nepískalo. V 56. minutě si pokryl Stibor dobře míč ve vápně, je faulován a následně nařízený pokutový kop T. Maňák s přehledem proměňuje - 2:2. Poté zkoušel dvakrát překvapit M. Muž obranu soupeře dlouhým autem na Švába, jednou z toho nic nebylo a podruhé zkoušel Šváb nůžkama zakončit, ale netrefil míč. V 63. minutě si naše obrana se zálohou dává dobrý ťukec po zemi, taková uspávačka pro soupeře ala Barca a najednou J. Bojko zkusil centr na Švába a ten dostává následně náš tým do vedení - 3:2. V 68. minutě vypíchl míč obraně soupeře J. Muž, předal míč Stiborovi, ten si obhodil obránce, ale dalšího už nepřelstil. V 72. minutě opět šance Chyšek s rychlým protiútokem, O. Podzimek si sice na střelu sáhl, ale míč i tak mířil do branky, ten se snažil zachytit velkou obětavostí Trpka u tučky, ale nepodařilo se mu to - 3:3. Přesto je náš tým lepší ve hře. 4 minuty před koncem M. Muž centruje a nachází svého bratra J. Muže, který po dobrém náběhu dává na konečných 4:3. Zasloužená výhra v prvním přípravným duelu.