První přípravné utkání remíza, ztracené slibné vedení
TJ Sokol Heřmaničky - 1. FC Jistebnice B 4:4
Branky:
Stibor 2, Jos. Maňák, V. Podzimek
Sestava: O. Podzimek - Peška, Mácha, Děd, F. Maňák - Buzek, J. Bojko, V. Podzimek, Jak. Helcl - Stibor, Jos. Maňák
střídal Krejčí, jeden kluk od nich
    V neděli 5. 3. jsme sehráli první přípravné utkání, které bylo domlouváno velmi narychlo, jelikož Heřmaničkám odpadli soupeři na celý víkend. Jeli jsme tedy bez plno lidí k zápasu, ale s pomocí dvou kluků z áčka, J. Bojka a Podzimka V.. Hrál se vyrovnaný fotbal, kde domácí měli trochu více ze hry, bylo vidět, že jsou kompletní a už delší dobu trénují. Nicméně jsme byli efektivnější, což překvapilo z nás asi každýho. První poločas jsme totiž vedli 3:0! a to i po hezkých akcí, byla tedy spokojenost, která nás zřejmě ukolíbala. Nicméně ke stažení náskoku došlo i díky tomu, že jsme byli později u míče a zbytečně tak zajistili pokutové kopy, bez kterých by třeba byl výsledek jiný, ale na kdyby se nehraje, navíc byly až na jeden oprávněné! Hned první penalta neměla být, ale rozhodčí měl těžkou pozici a navíc domácí útočník velmi zkušeně padl v zákrytu za obráncem Peškou. Pak dali domácí na 2:3 pnákopu od pravé strany, kdy hodně zaváhal O. Podzimek, který nevyběhl a míč hlavou tečl útočník, jasný míč pro brankáře. Druhý poločas jsme dostali další dvě branky po dvou penaltách po faulech Děda. Nic hrozného, ale penalty jasné. K tomu ještě pokutový kop jeden chytil O. Podzimek v prvním poločase. Nicméně zápas ušel z naší strany. Je třeba se scházet komplet.

Krutá prohra vzhledem k výkonu: TJ Sokol Jesenice  - 1. FC Jistebnice  5:1 (1:1)
Branka:
30. O. Kotalík
Sestava: O. Podzimek - Šobra (46. J. Bojko), D. Bojko, Svoboda, F. Maňák (68. Šobra) - O. Kotalík, Stibor, Turnovec, J. Šitner (68. Jos. Helcl) - Jos. Helcl (20. Buzek), V. Podzimek
    V neděli 27. 3. jsme sehráli generálku při nádherném počasí ne velmi slušném přírodním terénu v Jesenici. Náš tým trápila marodka a tak jsme měli i menší počet lidí na střídání oproti předchozím utkání a navíc pár lidí nastoupila slušně nastydlých. Přesto jsme odehráli zejména první poločas velmi dobře a k vidění byl hezký fotbal. Nicméně domácí vesměs mají první větší šanci a střelou z vápna v 10. minutě, která zapadla k tyči, jdou do vedení 1:0. Pak jsme se drali dopředu, snažili se, ale chyběla řádná finální fáze, takže hezké herní prvky tím pádem většinou přijdou vniveč. Ve 30. minutě ale náš útok dobře uvolnil prostor, když odtáhl s sebou obránce, otevřel se prostor pro O. Kotalíka, aby kličkou se dostal od lajny ke středu hřiště zhruba 27,56 m a vystřelil pod břevno, tento pokus brankáře domácích překvapil a je to 1:1. Druhý poločas jsme propasli úvod, když jsme během dvou minut udělali dvě velké hrubice a domácí je řádně potrestali - 2:1, druhý gól neplatil pro offside. V 59. minutě ale Svoboda ztratil míč u poloviny hřiště a domácí šli do přečíslení a řádně ji využívají - 3:1. O minutu později opět propadáme, chybujeme a domácí opět trestají - 4:1. My se ale i tak snažíme dostávat do zakončení, ale míříme hodně nepřesně. Rozhodlo tedy hlavně proměňování šancí a finální fáze, jinak herní projev byl dobrý v prvním poločase. V 90. minutě ještě domácí předvedli hezkou akci, i když pomalejší a uzavřeli tak na 5:1. Nicméně se odehrálo velmi slušné utkání se slušným týmem před slušnou návštěvou, fotbal v Jesenici táhne, i když se tam hraje jen IV. třída. Máme co zlepšovat, domácí nám dali lekci z produktivity a ukázali, že mají dobře poskládaný tým. Děkujeme domácím za utkání.

21. 3. 2016 22:40
Derby v Božejovicích s prohrou: Dynamo Božejovice - 1. FC Jistebnice B 3:1 (2:0)
Branky:
Popelka 2, Vávrovský - Stibor
Sestava: O. Podzimek - Šimera (33. Šobra), D. Bojko, Svoboda (70. Mácha), F. Maňák - O. Kotalík, Stibor, Turnovec, V. Podzimek - Jak. Helcl (45. Buzek), Jos. Maňák (45. Jan Maňák, 87. Jos. Maňák)
Rozhodčí: Pinc
    V neděli 20. 3. jsme sehráli druhé přípravné utkání a to v sousedních Božejovicích. Chybělo nám pár hráčů, přesto počet byl dostačující. Úvod patřil domácím, kterým chybí dlouhodobě zraněný špílmachr Vacek. Tlak domácí korunovali ve 12. minutě, když po výkopu brankáře J. Máchy se dostal k míči Vávrovský a přeloboval hezky našeho brankáře - 1:0. V 16. minutě se ukázal hezkým zákrokem O. Podzimek, v téže minutě trefuje na druhé straně Stibor J. Máchu a O. Kotalík následně míří nad. Hra se pomalu vyrovnávala, ale ve 24. minutě necháváme volného Popelku, který krásnou trefou zvyšuje na 2:0. Ve 44. minutě jde sám na branku Stibor, ale jeho pokus vyráží Mácha Jan na roh a následně míří Stibor do tyčky. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší a vytvořili jsme si hodně šancí, ale naší bolestí bylo proměňování šancí, kterých bylo na 5, 6 gólů. Ve 46. minutě chybuje domácí brankář a míč mu vypadává, ale následně V. Podzimek míří mimo prázdnou branku. V 65. minutě se konečně dočkáme, když J. Mácha sklepl míč přímo Stiborovi na nohu před odkrytou branku a náš kapitán nemá problém zakončit - 2:1. Jenže v 70. minutě domácí skórují a to z jedné z velmi málo střel za druhý poločas, když se krásně trefil opět Popelka - 3:1. Za druhý poločas si myslím, že se nemáme za co stydět, první byl krapet slabší. Musíme proměňovat šance, v mistrácích nás toto může mrzet. Příští týden v neděli nás od 14:30 čeká generálka v Jesenici.

Premiéra vyšla v druhém poločasu: dorost TJ Sokol Sezimovo Ústí  - 1. FC Jistebnice B  2:6 (2:1)
hráno na UMT Soukeník
Branky: 8. Kolář, 17. Pekař - 44., 68. a 74 Turnovec, 57. a 80.? V. Podzimek, 50. J. Šitner
Sestava: 1. poločas: O. Podzimek - Šobra, Šimera, Krejčí, F. Maňák - Vít Mácha (12. Buzek), Stibor, Turnovec, O. Kotalík - J. Maňák (30. J. Šitner), Jos. Helcl
2. poločas: O. Podzimek - Šimera (54. Václav Mácha), D. Bojko, Svoboda, F. Maňák - Buzek, Stibor, Turnovec, O. Kotalík - J. Šitner, V. Podzimek
Rozhodčí: Polák
    V neděli 6. 3. jsme sehráli první přípravné utkání a to na UMT Soukeník s účastníkem 1. A třídy dorostu, který nás měl prověřit v rychlosti, dravosti, důrazu a herní kvalitě. Odehráli jsme dva hodně odlišné poločasy. První nám nevycházel a prvních zhruba 30 minut jsme byli poměrně mimo a zaostávali v podstatě ve všech jmenovaných činnostech. Soupeř byl rychlejší na míči, lépe četl hru, my jsme vyčkávali a málo se podporovali, ke konci poločasu se to zlepšilo a tak jsme i snížili. Ale už v 8. minutě jsme inkasovali, když Šobra nahrával na paty Stiborovi a soupeř toho využil a šel do přečíslení a Kolář zamířil přesně po uvolnění mezi naše obránce - 1:0. Pak se nám stále nedařila hra, kterou chceme, navíc se zranil navrátilec po dlouhé době, Vít Mácha, který má zkušenosti právě ze Soukeníku z dorosteneckých let a ostřílený i v 1. B z Borotína před pár lety. Navíc v 17. minutě inkasujeme další branku, když jsme propadli na naší levé straně, když se Pekař protáhl po lajně, měl dálnici volnou a se zakončením nemá problém - 2:0. Dále zaostáváme, nepodržíme míč. Kolem 30. minuty podnikneme konečně útoky, ale má to oči, bohužel branku nedáme. Až ve 44. minutě centruje Stibor z poloviny hřiště za obranu, Turnovec dobře vystartoval a přehodil brankáře a snížil na 2:1. Do druhého poločasu jsme udělali pár změn a konečně jsme hráli, to co jsme chtěli, dali jsme si míč a hráli v pohybu s nabídkou, i když je na víc ještě, ale šlo o první setkání s míčem venku. zhruba v 50. minutě O. Kotalík našel hezky J. Šitnera, který s přehledem umístil míč k tyči a je vyrovnáno 2:2. Pak jsme hladoví po brance, bohužel se zranil Šimera a za něj střídající Václav Mácha po dvou minutách na hřišti vyslal levačkou do brejku V. Podzimka, který mohl jít sám a s přehledem dostává náš tým do vedení - 3:2. Právě Podzimek měl zátěž po delší době po zranění a toto je pro něj jistě povzbuzení do další práce :-). Zhruba v nějaký minutě velkého čísla hokejisty Jaromíra dává Turnovec hlavou na 4:2 z našeho pohledu, když opět hezky zahrál roh O. Kotalík alias Párek. O nějakých 5, 6 minut později předvádíme hezkou kombinaci s více lidmi, na jejímž konci byl Turnovec a je to 5:2 v náš prospěch. V tu dobu soupeře válcujeme, máme chuť, chceme hrát, chodíme po míči a tak delikatesou byla branka V. Podzimka na úvodu poslední desetiminutovky, když z ostrého úhlu vyslal střelu na branku, která končí gólem od vzdálenější tyče - 6:2. Díky všem za výkon, bylo to první utkání. Ukázali jsme si, že prostě musíme makat, být důrazní, tlačit se do zakončení. Jen práce nese ovoce. Cením si toho, že jsme ukázali fyzický fond u konce utkání, ač nám hodně pomohla střídání a že jsme to za nepříznivého stavu nezabalili a předvedli hezký obrat, za to děkuji. Nespokojen jsem jen s neomluvenou účastí od Jak. Helcla. Za dva týdny nás čeká derby s Božejovicema. Opět si zahrajou všichni, je příprava. Náš počet hráčů se snížil a tak doufám, že se takto hojně budeme scházet po celou sezónu a potáhneme za jeden provaz, ať bude na place kdokoli, důležitý je každý člen, i ten co je momentálně na lavičce!
Děkujeme i za podporu hrstce statečných fanoušků :-)

28. 3. 2015 22:31
Generálka nevyšla: FK Makov-Hůrka  - 1. FC Jistebnice B  4:0 (2:0)
Sestava:
O. Podzimek - Bednář, Šimera, Svoboda, F. Maňák, Šobra - Turnovec, J. Šitner, O. Kotalík - Jos. Maňák, Buzek
střídali: Tkadlec, O. Trpka, Jan Maňák, Krejčí, Mácha, Stibor
    V sobotu 28. 3. sehráli muži B generálku před jarní částí sezóny. Na postu stopera tentokrát nastoupil Šimera místo Máchy, který zastupoval v postu trenéra nemocného Burdu. Do utkání jsme vstoupili s novým rozestavením, díky kterému jsme měli více zahustit střed a mít tak pobrané více hráče soupeře. Hned na úvod utkání jsme ale inkasovali právě ze špatného pobrání hráče a Brožovský otevřel účet utkání. Domácí byli na úvod utkání jasně lepším týmem a my se nemohli dostat do tempa a tak kolem 18. minuty přišla změna, kdy jsme začli hrát na jednoho útočníka a do hry šel doplnit Šitnera do středu zálohy Stibor. Hra se začala zlepšovat, přesto jsme inkasovali podruhé, když na středu vápna dostal míč z pravé strany úplně osamocený Čechura a ten se nemýlil - 2:0. Ke konci poločasu jsme si začali vytvářet i šance, ale Šimera trefuje z přímého kopu břevno a jinak naše pokusy mířili většinou mimo. Domácí si ovšem také vytvořili šance, které nevyužili. Ve druhém poločasu byl obraz hry podobný a my opět dostáváme branky po nepřesnostech a zbytečných chybách, když obě potrestal Brožovský, jednak špatnou rozehrávku Bednáře a následně F. Maňáka. Nicméně opět nedáme ani branku a chybí dobrá finální fáze, Šimera opět trefil jen břevno z přímého kopu. Utkání v podstatě rozhodlo pár věcí - zbytečné ztráty míčů i během celého utkání, nejen při brankách a naopak velké neproměňování šancí a vůbec větší počet střeleckých pokusů chybí. Výkon nebyl nejhorší, několikrát jsme předvedli hezké akce, ale něco tomu pořád chybí a domácí nás porazili rozdílem třídy a zaslouženě. Je škoda, že občas zbytečně kecáme, i když rozhodčí z řad domácích pískal velmi dobře a hlavně, když to máme i písklé. Doufejme ve zlepšení všeho a i přijití trochu štěstíčka příští týden v mistráku proti Košicím. Premiéru si odbyl O. Trpka a opět hezký počet lidí, 17 a to chyběl ještě V. Podzimek, který jel s áčkem, Souček, L. Šitner a Pecher.

Další prohra, ale se vstřeleným gólem: FC Dynamo Božejovice  - 1. FC Jistebnice B  4:1 (2:0)
Branka: Tkadlec
Sestava: O. Podzimek - Bednář, Mácha, Svoboda, F. Maňák - Turnovec, Pecher, J. Šitner, O. Kotalík - Jos. Maňák, Buzek
Střídali: Jan Maňák, Tkadlec, Burda,
    V neděli 22. 3. jsme sehráli další utkání a to proti týmu hrajícím II. třídu. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si územní převahu, ale nedokázali jsme vystřelit, dostat se do finálky. A tak se Božejovice vydali dopředu a v 10. minutě po rohovém kopu se ujímají vedení, když na zadní tyči necháme zakončovat domácího hráče. Bohužel v celém zápase jsme dopláceli na naše chyby a naopak jsme nedokázali využít šance nebo pořádně zakončit. Naopak dostáváme laciné branky, jako v druhém případě, když po straně utekl domácí útočník. Přesto hra nebyla úplně špatná, i když místy měli domácí logicky více ze hry. Druhý poločas nám nevyšel začátek, kdy jsme byli pod velkym tlakem, ale soupeř se dostal do pořádně šance až penaltou po faulu Máchy, při které O. Podzimek vystihl směr. Pak ještě domácí přidali další gól, když míč prošel shrumáží těl a nikdo z našeho týmu nebyl schopný míč odkopnout. Ke konci utkání jsme se dostávali více do hry a to díky důrazu ve středu pole, když Mácha zachytil skluzem míč, který se dostal k Turnovcovi a ten vyslal Tkadlece, který při své mužské premiéře dal hned gól. Dovolil bych si nesouhlasit s hodnocením domácího celku na jejich webovkách, že jsme hráli tak tragicky a byli zralý na desítku... Nicméně stále děláme zbytečné chyby.

15. 3. 2015 18:40
Přípravné utkání v Nadějkově: 1. FC Jistebnice B  - TJ Sokol Sepekov B  0:4 (0:3)
Sestava:
O. Podzimek, Bednář, Mácha, Krejčí, F. Maňák - Buzek, Turnovec, V. Podzimek, O. Kotalík - Šimera, Jos. Maňák
střídali: Šobra, Jan Maňák, Souček
    V neděli 15. 3. sehrálo naše béčko další přípravné utkání, ve kterém jsme přivítali soupeře z písecka, ale pomalu souseda, béčko Sepekova. Soupeř přijel poměrně s mladým týmem, ovšem stejně jako my. Pár hráčů chybělo, jako Šitnerové, Stibor, Svoboda a tak větší časový úsek dostali další hráči. Na úroveň utkání měl také vliv docela silný vítr, který dělal velké trable s odhadem na míč. My jsme proti větru hráli první poločas a měli jsme problém se dostat přes půlku ze začátku, soupeř nás docela tlačil. Nicméně celý tým se musí sehrát, chce to čas, ale plusem na utkání je to, že vesměs šlo opravdu čistě o kluky z béčka, jen V. Podzimek a Šimera párkrát do áčka nakoukli. Nicméně chyběl nám nějaký větší pohyb, nebo v některých momentech lepší výběr místa. Velká škoda je toho, že jsme si opět dali jednu vlastní branku a jednu napůl. Soupeř ale vyhrál zaslouženě. Náš čeká příští týden Dynamo Božejovice, v neděli od 14.

1. 3. 2015 19:25
Přípravné utkání: Sokol Borotín  - 1. FC Jistebnice B  6:0 (2:0)
Sestava:
O. Podzimek - F. Maňák, Mácha, Svoboda, Bednář - O. Kotalík, L. Šitner, J. Šitner, Turnovec - Buzek, V. Podzimek
střídali: Jan Maňák, Jos. Maňák, Krejčí, M. Muž, Fořt
    V neděli první březnový den jsme sehráli vůbec první přípravné utkání a v podstatě i poprvé jsme se vydali ze sokolovny ven. Na úvod nás čekal, ale velmi těžký soupeř, který dominuje III. třídě a v jarní části chce útočit na postup do OP. Je třeba říct, že Borotín má velmi dobře poskládané mužstvo z hráčů, které mají velké zkušenosti a mají i odkopané zápasy ve vyšších soutěžích, i krajských. My jsme ale do utkání nevstoupili špatně a dá se říct, že první poločas jsme se snažili hrát vyrovnanou partii, i když Borotín dost hrozil. Bohužel jsme ale dvakrát inkasovali, když první branka padla po chybě v rozehrávce a vyslání jejich útočníka do šance těžkou zpětnou přihrávkou a podruhé jsme inkasovali z penalty. Nicméně jsme měli i dost šancí a mohli jsme klidně výsledek prvního poločasu obrátit, ale hlavně V. Podzimek a J. Šitner svoje velké šance nevyužili. Své možná sehrál i terén, který ale vzhledem k termínu utkání byl ve slušném stavu, ale míč občas odskakoval. Nevyužili jsme ani další šance, což byla vzhledem k dalšímu vývoji škoda a navíc bychom si za výkon v prvním poločase zasloužili gólíka. Druhý poločas ale byl horší, domácí nás přehrávali, moc jsme nepodrželi míč, měli jsme chybky v rozehrávce. Ale to se hold první venkovní utkání stává. Navíc se i hodně měnila sestava a hráči se v ní točili, což je ale dobře, od toho přípravná utkání jsou, aby si všichni zahráli a poprali se o sestavu. Na výsledek nehleďme, zkusme navázat na určité dobré náznaky herních prvků a poučme se z chybiček. Je třeba vyzdvihnout výkon O. Podzimka, který se hlavně v druhém poločasu blýskl několika zákroky. Další přípravné utkání sehrajeme v neděli 15. 3. od 14:00 s TJ Sokol Sepekov B v Nadějkově.

12. ročník Nordblanc Chotěboř Cup:

Náš ,,B" tým se v sobotu 6. 12. zúčastnil tradičního turnaje pořádaného panem Baborským z Červenýho koně Tábor v hale Eden v Táboře. Ve velmi pestré konkurenci jsme výsledkově úplně nepropadli. Na úvod čekal náš tým velmi silný tým Bad Boys, za který nastoupili hráči se zkušenostmi z divize, např. Cimburek, Šahajda, Rabiňák... Začátek jsme odolávali výborné kombinační a rychlé hře soupeře, přesto jsme nakonec prohráli 0:4. Následovala výhra nad výběrem Masna 1:0 po brance F. Maňáka., prohra 1:3 s Kravskou postelí po smolném konci utkání, za soupeře především hráči Meteoru. Pak následovala smolná remíza 1:1 s Frost teamem. Tato ztráta asi mrzela nejvíce, jelikož jsme neproměnili několik jasných šancí a hřebík soupeři do rakve nedal O. Kotalík ke konci utkání. V posledním utkání jsme prohráli 0:3 s A-ligou, což byl mix Želče, Ratihor, Táborska. Výsledek sice hovoří jasně, ale drželi jsme bezbrankové skóre ještě 3,5 minuty před koncem. Hrálo se 1x10 minut a utkání rozhodoval Pinc a M. Veleba. Celý Naděje Čekanice, která ve finále porazila A-ligu na penalty. Třetí skončil tým Bad Boys. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Cimburek z Bad Boys, střelcem Pavelka z Naděje. Ve skupině jsme skončili na 4. místě, tedy první nepostupové.